Ķemeru takas Tavai klasei PDF Печать E-mail
There are no translations available.

“Ķemeru takas” aicina bērnus, pusaudžus un jauniešus kopā ar saviem skolotājiem, klasesbiedriem un vienkārši visiem saviem domubiedriem doties dabā uz velosipēdiem vai kājām Ķemeru taku gida pavadībā vai bez tā un izzināt vairāk gan vienam par otru, gan dzīvo dabu mums apkārt!

Iespējams, tieši Ķemeru nacionālā parka teritorija ir vislabākā vieta Latvijā, kur iespējams iepazīties ar unikālām dabas vērtībām!

Ķemeru nacionālais parks dibināts 1997.gadā, lai saglabātu dabas un vēstures objektus. Tā ir ļoti daudzveidīga 38 165 ha plaša teritorija, kurā tagadējo Piejūras zemieni ierobežo vairākas iekšzemes kāpu rindas – Krāču kalni, Zaļā kāpa. Senatnē, zemei paceļoties un jūrai iegrimstot, izveidojušies piekrastes lagūnu ezeri – Kaņieris, Dūņieris, Slokas ezers. Parka ziemeļrietumos paceļas ledus laikmeta atstātās kalnu krokas ar 30 m dziļo Valguma ezeru starp tām, bet plašo meža masīvu vidū slēpjas Lielais Ķemeru tīrelis, Raganu un Zaļais purvi, zem kuriem, pamatiežu un purvu mijiedarbībā, veidojas sērūdeņi.

Cilvēka darbība šo teritoriju skārusi samērā maz, galvenokārt tikai piekrastes zvejnieku ciemos un lauksaimniecības zemēs Slampes pusē, tāpēc parks ir mājvieta daudzām retām, gan Latvijā, gan Eiropā aizsargājamām augu un dzīvnieku sugām.

Ķemeru takas” piedāvās Jums īpaši izstrādātus maršrutus, lai Jūs varētu iepazīties ar Ķemeru nacionālā parka dabas un kultūrvēstures vērtībām.

 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Нашы союзники

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Познай природу Латвии!, Powered by Joomla! and designed by SiteGround