Slokas ezers- sēravoti un Vecslocenes dumbrājs (9 km) PDF Drukāt E-pasts

Ja vēlaties aplūkot unikālu dabas pieminekli - cilvēka nepārveidotu sēravotu - varat doties uz Slokas ezeru. Pats sēravots gan varbūt Jums neliksies nekas tik īpašs, taču brauciens līdz tam nebūt nav slikts.

Ja esat noskaņoti drusku avantūristiski, pa nupat atjaunotu, vietām ļoti ainavisku taciņu, kas brīžiem paceļas vairākus desmitus centimetru virs zemes, varat apskatīt Vecslocenes dumbrāju- savdabīgu, skaistu melnalkšņu mežu, caur kuru lēni vijas upīte. Tiesa, pa šo taku ar velosipēdu braukt ir liegts, tāpēc mēs to iesakām iekļaut jūsu velobraucienā kā papildinājumu ekskursijas veidā.

Šis maršruts var tikt veikts atsevišķi, vai veiksmīgi apvienots ar velopastaigu pa Ķemermiestiņu vai kā daļa no maršruta, kas ved uz Jaunķemeru pludmali.

Attālums no Ķemeru dzelzceļa stacijas līdz Slokas ezeram- 4,5 km. Takas cauru dumbrājam garums- aptuveni 2 km.

No sākuma ir jābrauc pāris kilometri cauri Ķemeriem Jaunķemeru virzienā (t.i.- uz jūras pusi), jāpabrauc garām pagriezienam uz Meža māju (vai, ja Jūs veicāt maršrutu pa Ķemermiestiņu un apmeklējāt Meža māju, jāizbrauc uz Jaunķemeru ceļa un jānogriežas pa kreisi) līdz ceļa labajā pusē ieraudzīsiet brūnu zīmi, kas norāda uz Slokas ezeru. Te jānogriežas.

Tālāk jābrauc tikai taisni, pa Dūņu ceļu. No sākuma brauksiet garām dažām ne visai glītām celtnēm, pēc tam sāksies mežs.

Nepareizi aizbraukt nav iespējams- neskatoties uz to, ka pa ceļam gadās arī daži sānceļi, Dūņu ceļš atduras pret Slokas ezeru.

Pie Slokas ezera ir neliela automašīnu stāvvieta, peldošs putnu vērošanas tornītis, kas noteikti šķitīs ievērības cienīgs Jūsu bērniem un Ķemeru nacionālā parka uzstādīts informācijas dēlis.

Turpat līdzās var aplūkot cilvēka nepārveidotu sēravotu, kas ieplūst ezerā.

Šai brīdī Jums ir izvēle - doties atpakaļ, kur atbraucāt, jeb pirms tam iziet pa taku cauri mežam.

Ja izvēlaties otro variantu, nopietni parūpējieties par savu velosipēdu drošību!

Pastaigu taka sākas nedaudz atpakaļ prom no ezera un ievērosiet zīmi, kas norāda uz taku mežā. Sekojiet tai.

Taka vairākās vietās ir veidota no dēļiem un paceļas virs zemes vairākus desmitus centimetru. Tas tāpēc, lai Vecslocenes dumbrāju varētu apmeklēt arī pavasarī un pēc ilgām lietavām, jo, kā jau dumbrājam pienākas, tad tas ir applūdis un citādi nebūtu šķērsojams.

Pāri Vecslocenei Ķemeru nacionālais parks ir uzcēlis tiltiņu- no tā paveras skaista ainava uz dumbrāju.

Tiltņu šķērsojiet uzmanīgi un neviļus neiekrītiet upītē!

Tālāk pa ceļam divās vietās būs krustceles- sekojiet norādei "Taka".

Pastaigu taka iziet un Dūņu ceļa kādus 700 metrus no Slokas ezera.

© SIA "Ķemeru takas", 2008

 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Mūsu sabiedrotie

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Iepazīsti Latvijas dabas takas !, Powered by Joomla! and designed by SiteGround