Jaunķemeru pludmale un Kauguri (13 - 20 km) PDF Drukāt E-pasts

Jau maršruta pa Ķemermiestiņu aprakstā minētie lepnie Ķemeru viesi kādreiz devās peldēties uz Jaunķemeru pludmali. Pirms aptuveni simts gadiem turīgos atpūtniekus no Ķemeriem uz pludmali pat veda tramvajs.

Par tramvaja eksistenci nu vairs nekas neliecina, "sabiedrības krējums" pulcējas citur, taču pludmale atrodas turpat kur agrāk. Ūdens te ir tīrāks, kā citur Jūrmalā, un cilvēku - krietni vien mazāk.

Velosipēds ir ideāls transporta līdzeklis šīs pludmales sasniegšanai. Varat doties uz pludmali pa seno tramvaja maršrutu. Maršruta garums vienā virzienā - 6,6 km.

Šis maršruts vairāk domāts tiem, kas vēlas pavadīt dienu pie jūras. Jaunķemeru pludmale līdz šim bija ērti pieejama tikai atpūtniekiem ar automašīnām - bet ar velosipēdu ir pat ērtāk un noteikti interesantāk!

Sākumā jābrauc cauri Ķemeriem. Ja ir vēlme, te var izmest dažus līkumus un apskatīt ko interesantu - sk. maršruta pa Ķemermiestiņu aprakstu.

Piemēram, pa ceļam var iegriezties Meža mājā un kājām iziet Dumbrāja laipu.

Visgarākais ceļa posms ved no Ķemeriem uz Jaunķemeriem. Jāatzīst - ceļš ir mazliet vienmuļš bet ir patīkams. Te kādreiz gājis tramvajs.

Ja ir laiks un vēlēšanās "izmest" papildus aptuveni trīs četrus kilometrus garu "līkumiņu", braucienu uz Jaunķemreu pludmali varat apvienot ar Slokas ezera un tā sēravotu apmeklējumu. Tādā gadījumā sekojiet norādēm ceļa labajā pusē!

 

 

Kad esat sasnieguši Jūrmalas - Kolkas šoseju, pludmale jau gandrīz klāt. Uzmanīgi šķērsojiet šoseju un turpiniet ceļu pa ielu šosejas pretējā pusē.

Pa ceļam uz pludmali ir arī veikals, krodziņš. Krodziņš, tiesa, ir padārgs. Tuvāk jūrai jau turpinās tikai asfaltēts celiņš.

 

 

Esam klāt! Redziet- šeit pludmalē cilvēku ir salīdzinoši mazāk kā citur Jūrmalā.

 

 

 

 

 

Ja vēlaties pagarināt braucienu vēl par 7-8 kilometriem un pa ceļam ieturēt pusdienas, dodieties pa labi uz Kauguru pusi! Pēc aptuveni 3,5 km jūs sasniegsiet "Kūriņu"- lielisku latviešu krogu pašā jūras malā.

Tur var atpūsties un ieturēt maltīti, lai nesteidzīgi dotos atpakaļceļā pa to pašu maršrutu, vai arī izbraukt uz Talsu šosejas un nobrauktu šos 3,5 km līdz pagriezienam uz Ķemeriem pa asfaltētu veloceliņu.

 

© Jānis Pļavinskis, Gatis Pāvils, 2005

 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Mūsu sabiedrotie

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Iepazīsti Latvijas dabas takas !, Powered by Joomla! and designed by SiteGround