Lielā Ķemeru tīreļa taka (8 km + 3,5 km kājām) PDF Drukāt E-pasts

Visveiksmīgākais un, mūsuprāt, iespaidīgākais tūrisma objekts Ķemeru apkaimē, kas pēc rekonstrukcijas, kas beidzās 2013.gadā, atkal ir atvērts. Lielā vairumā pasaules zemju nav augsto purvu - bet mums ir! Un Ķemeru nacionālais parks purva ziemeļu daļā ir izveidojis lielisku taku, no kuras purvu var apskatīt visā tā krāšņumā.

Takas tālākajā punktā izbūvēts nopietns skatu tornis, kas ļauj savām acīm pārliecināties par pirmatnējās dabas varenību!

Ar kājām ejot, no Ķemeriem līdz laipai ir drusku tā kā par tālu, taču ar velosipēdu - tieši laikā! Velosipēdu gan nāksies atstāt takas sākumā, jo pa taku braukt nebūtu prātīgi. Maršruta garums vienā virzienā - 4,2 km.

Lielais Ķemeru tīrelis ir viens no lielākajiem purviem Latvijā - tā platība pārsniedz 6 000 hektārus. Purva centrālajā daļā tā mežainie “krasti” redzami vien kā attāla šaura svītriņa pie apvāršņa.

No pamatīgām koka plankām būvētās takas garums ir drusku vairāk kā trīs kilometri, un tā ir lieliska iespēja iepazīt purvu sausām kājām. Takas apmeklējums ir par velti. Cilvēki vairāk pieraduši purvu redzēt rudenī, kad tiek lasītas ogas, taču purvam piemīt savdabīgs, dižens skaistums jebkurā gadalaikā.

Pa ceļam - netālu no takas sākuma - dzīvo kāda kundze, kura labprāt iesaistās sarunā ar tūristiem un nereti mēdz dot arī dažādus rīkojumus. Atcerieties - viņa nav nacionālā parka darbinieks, viņai šeit nav uzdotu pienākumu, viņa te vienkārši dzīvo. Ja kādi viņas rīkojumi ir pretrunā ar Ķemeru nacionālā parka norādēm uz informācijas dēļiem, neklausiet tiem, taču strīdu arī uzsākt necentieties - tikai sabojāsiet sev omu.

Attālums no Ķemeru dzelzceļa stacijas līdz purva takas sākumam - aptuveni 4 kilometri.

Ceļa apraksts

No sākuma jābrauc pa asfaltētu ceļu uz Ventspils šoseju, te velosipēdistam sevišķi daudz vietas nav atvēlēts. Uzmanieties no retajām mašīnām!

 

 

 

 

 

Nesasniedzot Ventspils šoseju labajā pusē būs telekomunikāciju tornis. Te var nogriezties uz nelielu, pārsimts metru garu taciņu, kas izvedīs uz šoseju tieši vajadzīgajā vietā.

 

 

 

 

Šķērsojiet Ventspils šoseju ļoti ļoti uzmanīgi! Satiksme te ir daudz dzīvāka, nekā redzams bildē un automašīnu kustības ātrums ir liels!!!

 

 

 

 

 

Pretējā pusē šosejai sākas vairākus kilometrus garš ceļš uz purva taku. No sākuma tas ir asfaltēts un ved gar kapiem.

 

 

 

 

 

Ceļš uz purva taku ir ainavisks. Rēķinieties, ka šeit ar mašīnām brauc daudz tūristu un ceļš nav labi pārredzams.

 

 

 

 

 

 

Kad esat sasnieguši automašīnu stāvvietu, varat sākt meklēt vietu, kur pieķēdēt velosipēdu. Doties ar velosipēdu uz taku nebūtu prātīgi - nomocīsieties to nesot 3 kilometrus un droši vien nokaitināsiet pretīmnākošos. Ja īpaši nesteidzaties, taku var izstaigāt aptuveni 50 minūtēs.

 

 

 

Izbaudiet šo dienu!

 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Mūsu sabiedrotie

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Iepazīsti Latvijas dabas takas !, Powered by Joomla! and designed by SiteGround