2018.gadā izmaiņas caurlaižu sistēmā Jūrmalā PDF Drucken E-Mail
There are no translations available.

Atsākoties caurlaižu režīmam iebraukšanai Jūrmalā nākamā gada 1.aprīlī, plānots ieviest dienas un nedēļas caurlaides, turklāt bez iebraukšanas reižu ierobežojuma, informē Jūrmalas dome.

Dome 23.novembra sēdē grozījusi noteikumus par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā, skaidrojot, ka tas darīts, ņemot vērā pašvaldībā saņemtos ieteikumus.

Dienas caurlaide, kas maksā 2 EUR, būs derīga visu dienu vienā datumā no plkst. 00.00 līdz plkst. 23.59 iebraukšanai neierobežotu reižu skaitu. Tas nozīmē, ka, iebraucot īpaša režīma zonā, vairs nebūs jāiegādājas caurlaide par katru iebraukšanas reizi, kā tas bija līdz šim. Dienas caurlaidi varēs iegādāties arī iepriekš internetā Jūrmalas tīmekļa vietnē.

Tiks ieviesta arī nedēļas caurlaide, kas maksās 10 EUR un būs derīga septiņām dienām vieglajiem transportlīdzekļiem. Transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām caurlaide nedēļai maksās 12 eiro. Tāpat kā līdz šim būs pieejamas arī mēneša un visa perioda caurlaides.

Noteikumu grozījumi vēl jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. Tomēr nodeva par iebraukšanu pilsētā rudens un ziemas periodā - no 1.oktobra līdz 1.aprīlim - atcelta no 2013.gada rudens, lai sekmētu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumu attīstību. Savukārt vasaras sezonā, no 1.aprīļa līdz 1.oktobrim, kad Jūrmalu apmeklē liels skaits viesu, ar iebraukšanas maksu tiek regulēta tranzīta transporta plūsma pilsētā, lai saudzētu vidi. Automašīnas kūrortpilsētā var novietot bez maksas.

 
Iepazīsti Latvijas dabas takas !, Powered by Joomla! and designed by SiteGround