Ķemeros notiks pasākums 'Daba aizmieg. Ko nu?' PDF Печать E-mail
There are no translations available.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) dabas izglītības centrs sestdien, 25. novembrī, plkst. 12.00 aicina uz bezmaksas izglītojošu pasākumu "Daba aizmieg. Ko nu?", kas norisināsies Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP), "Meža mājā", Ķemeros.
Tā būs iespēja ikvienam interesentam uzzināt, kādi procesi notiek dabā tad, kad ir beidzies lapkritis un iestājies aukstais ziemas gaidīšanas periods – ko dabā dara bezmugurkaulnieki, abinieki, zīdītāji, kā arī kādu iespaidu globālā mērogā uz viņiem atstāj klimata pārmaiņas.
"Aukstais ziemas periods, kad apkārtējā ainava rādās visai drūmos toņos un drīzāk gribas pabūt siltumā iekštelpās, nevis ārā spalgajā salā, mūsu platuma grādos ilgst vismaz četrus mēnešus. Tātad – trešdaļu mūsu gada. Lielai sabiedrības daļai ir visai vāja apjausma, kas šajā klusajā ziemas periodā īsti notiek dabā. Visi zina stāstus par ezīti un lāci, kuri rudenī cītīgi krāj rezerves ziemas miegam, bet par to, ko šajā periodā dara citi dabā mītošie dzīvnieki – zīdītāji, abinieki, rāpuļi, kukaiņi –, bieži vien ir pavisam niecīgas zināšanas. Tādēļ šajā pasākumā mēģināsim kliedēt dažus sabiedrībā radušos mītus un atklāt jaunus faktus par dabas procesiem ziemā," stāsta DAP dabas izglītības darba speciāliste Aija Balandiņa.
Pasākums sāksies plkst. 12:00 ar stāstu par to, kas dabā aizmieg, bet kas tikai izliekas aizmiegam. Plkst. 12:30 ikviens varēs iesaistīties sarunā par to, kas ir klimata pārmaiņas un kā varam samazināt to ietekmi. Plkst. 13:00 gan lieliem, gan maziem būs iespēja iesaistīties izzinošās spēlēs un radošajās darbnīcās ar neaizmigušiem dzīvniekiem, savukārt plkst. 13:30 ikviens interesents kopā ar dabas izglītības darba speciālistiem varēs doties izziņas ekspedīcijā dabā, kuras laikā varēs noskaidrot, kas guļ ziemas miegā, bet kas nē.
 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Нашы союзники

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Познай природу Латвии!, Powered by Joomla! and designed by SiteGround