Zaļās kāpas loks (ap 27 km) PDF Drukāt E-pasts

Zaļā kāpa, kas atdala Zaļo purvu, kas dažviet redzams uz rietumiem no kāpas, no Raganu purva, ko var skatīt austrumos, ir viens no interesantākajiem un viens no augstākajiem kāpu veidojumiem Ķemeru nacionālajā parka. Taču šis maršruts ietver daudz ko vairāk nekā tikai Zaļo kāpu. Maršruts ved gar Kaņiera ezeru, kas ir nozīmīga putnu ligzdošanas vieta. Maršruta malā atrodas arī Kaņiera ezera skatu tornis, Lapmežciema muzejs, Kupskalnu dabas taka uz Lapmežciema un Bigauņciema robežas. Daļu maršruta var veikt gar jūras krastu.

Maršruta gaita: Ķemeru dzelzceļa stacija (velosipēdu noma) – Brocēnu iela – Partizānu iela – Zaļā kāpa – Antiņciems – Lapmežciems - Bigauņciems - Jaunķemeri (restorāns "Neptūns"; velosipēdu noma)- Jaunķemeru ceļš – Tūristu iela – Tukuma iela – Ķemeru dzelzceļa stacija

Uz tasi kafijas pa ceļam vai vieglu maltīti var piestāt kādā no kafeinīcām Lapmežciemā vai Bigauņciemā vai restorānā "Neptūns" Jaunķemeros.

Lai nenomaldītos un saņemtu ceļā tehnisko palīdzību, aicinām izmantot velo pavadoņa pakalpojumu (iepriekš jāpiesaka), bet maksimālo pievienoto vērību no brauciena iegūsiet, ja izvēlēsieties dabas gidu pakalpojumus. Vairāk informācijas pa tālruni 29224618.

"Ķemeru takas" aicina apmeklētājus saudzīgi un ar cieņu izturēties pret dabu tostarp nepiegružot apkārtni, bet radušos vai pārgājiena laikā pamanītos citu atstātos atkritumus ņemt līdzi un izmest piemērotās atkritumu savākšanas urnās apdzīvotās vietās. Atgādinām, ka ugunskura kurināšana Ķemeru nacionālajā parka teritorijā ārpus īpaši norādītām vai ierīkotām vietām ir aizliegta!

 

 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Mūsu sabiedrotie

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Iepazīsti Latvijas dabas takas !, Powered by Joomla! and designed by SiteGround