Ķemeri - Jaunķemeri - Bigauņciems - Lapmežciems - Antiņciems - Ķemeri (21 km) PDF Drukāt E-pasts

Maršruts ir apļveida (atgriežas sākumpunktā) un ved pa maz un ļoti maz noslogotiem vispārējas lietošanas ceļiem ar zemes, smilts, grants un asfalta segumu.

Maršruta apraksts ir dots pieņemot, ka maršruts tiek sākts no Ķemeru velonomas- Ķemeru dzelzceļa stacijas, taču to var veikt arī sākot no restorāna "Neptūns" Jaunķemeros. Abas vietas ir sasniedzamas gan ar privāto, gan sabiedrisko transportu un abās vietās iespējams droši un bez maksas atstāt privāto transportu kā arī iznomāt velosipēdus.

Izbraucot cauri Ķemeriem un atstājot tos pa Tūristu ielu, dodieties uz Jaunķemeriem.

Nonākot Jaunķemeros, pie krustojuma ar P128 (Talsu šoseja, Kolkas šoseja jeb Kolkas iela) ceļu var turpināt vai nu nogriežoties pa kreisi, gar Kolkas šosejas malu (asfalta segums, ieteicams braukt pa veloceliņu šosejas kreisajā malā, bet no Bigauņciema- pa ietvi šosejas labajā malā), vai arī, ja jūtaties fiziski spēcīgi, šķērsojot to un dodoties garām restorānam "Neptūns" līdz jūras malai, braukt līdz Siliņupītes ietekai jurā, tas ir- Bigauņciemam, arī gar jūras malu. Te, gar Siliņupīti iet Kupskalnu dabas taka. Tā vai citādi, ir jābrauc līdz Lampežciemam.

No Lapmežciema, kurā var apmeklēt muzeju vai pieturēt kādā ēstuvītē, maršruts jāturpina Antiņciema virzienā (pie pagastmājas ir norāde pa kreisi "Antiņciems 5 km") pa asfaltētu ceļu, kas pēc diviem kilometriem pāriet labā grantētā ceļā. Pusceļā līdz Antiņciemam atrodas Kaņiera putnu vērošanas tornis (ceļa malā labajā pusē ir labi saskatāma norāde), pie kura ir vērts piebraukt un uzkāpt tajā.

Tālāk ceļš turpinās gar Kaņiera krastu līdz Antiņciemā vienīgajā krustojumā jānogriežas pa kreisi uz Ķemeru pusi (norādes nav, bet T-veida krustojumā ir tikai viens ceļš pa kreisi). Aiz ceļa līkuma braucēji var atpūsties "Ķemeru taku" piknika vietā "Vijoles". Ķemeru velonomas klientiem atpūtas vietas izmantošana ir bez maksas.

Pametot Antiņciemu braucēji pa meža ceļu nonāk Raganu purvā, cauri kam ved diezgan slikts, bet ne sevišķi garš ceļa posms un tad jau vēl cauri nelielam mežiņam un klāt atkal Ķemeri.

Saistītie maršruti:

"Ķemeru takas" aicina visā brauciena laikā ievērot ceļu satiksmes noteikumus, braukšanas disciplīnu, respektēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus un nepiegružot dabu !

 

© SIA "Ķemeru takas", 2010

 

Takas iesaka

Velomaršruti Jūrmalā
Dodieties uz Bulduru velonomu un izmēģiniet velo maršrutus Rīgai tuvajā Jūrmalā!

Mūsu sabiedrotie

SIA 'Ķemeru takas' ir Jūrmalas uzņēmēju biedrības biedrs
Iepazīsti Latvijas dabas takas !, Powered by Joomla! and designed by SiteGround